Zakup samochodu używanego? Gwarancja wynikająca z praw kupującego

Nowy samochód to przez wiele osób oznaka luksusu. Nie każdego bowiem stać na zakup samochodu prosto z salonu. Alternatywą może być zakup samochodu używanego.

Zakup samochodu używanego - 801.com.plZakup bez ukrytych kosztów? Jak tego uniknąć?

Przeciwnicy kupowania aut używanych wskazują, że podstawową wadą takich transakcji jest nieznana prawdziwa historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można spotkać nieuczciwych sprzedawców, którzy nie są w porządku i chcą sprzedać nam auto nie do końca sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą chcą ukryć. Aby uniknąć taki niehonorowych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od właściciela obarczone jest ryzykiem i jeżeli nie mamy rzetelnej wiedzy co należy sprawdzić, warto wtedy skorzystać z doświadczenia osoby znajomej, która za nas oglądnie auto i oceni jego realny stan.

Zakup auta z gwarancją w komisie

Można także wybrać inną opcję. A mianowicie wybrać się do komisu samochodowego. Niestety i tutaj zdarzają się nieprofesjonalni handlowcy. Jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeśli zakupimy samochód używany w komisie, mamy określone przywileje związane z gwarancji. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno auta własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do czasu ich sprzedania. Bez względu na to, jeśli komis to podmiot uczestniczący w procesie kupna – sprzedaży, odpowiada on za udzielenie gwarancji praw kupującego. Istotne są tu kwestie związane z faktem czy osoba kupująca jest osobą fizyczną czy firmą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Wiążą wówczas odrębne podstawy prawne, które regulują detale gwarancji.

Komis samochodowy – http://auto-bzyk.com.pl/opinie-klientow

Post Author: admin