Ubezpieczenie AC. Czy posiadacz takiego ubezpieczenie może być zadowolony?

Pojazdy w Polsce podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz auta bez względu na markę czy wiek pojazdu musi posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AC - 801.com.plUbezpieczenie AC. Jak to działa?

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych. Oznacza to, że nie jest ono obligatoryjne tak jak jest to w przypadku OC. Mając AC nie musimy przejmować gdy coś stanie się z naszym samochodem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w zdarzeniu drogowym, którego jesteśmy sprawcą uszkodzi się również nasze auto wówczas jeśli nie mamy AC to będziemy musieli naprawić auto na własny koszt. AC pozwala uniknąć takich kosztów, gdyż wtedy koszty naprawy zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie wszystkie walory posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz pojazd także od kradzieży.

Kiedy polisę AC warto mieć?

Zauważa się tendencję, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla nowych modeli samochodów. Im starsze auto tym rzadziej właściciele wybierają AC dla swojego auta. Skąd taka zależność? Starsze samochody są warte mniej niż ich odpowiedniki nowe stąd ich posiadacze tłumaczą, że nie opłaca im się wydawanie dodatkowych pieniędzy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka dodatkowa polisa może się nam przydać, gdyż nie wiadomo czy nasze samochód nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie porysujemy stojącego obok samochodu. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują oferty przygotowane specjalnie dla posiadaczy starszych aut. Są to propozycje, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe opracowują dedykowane pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wtedy często pakiet ograniczony jest do kilku zapisanych w umowie zdarzeń.

Post Author: admin