Balustrady? Wykonanie samodzielne lub z pomocą fachowca?

Balustrady są to specjalne zabezpieczenia, jakie instaluje się na schodach, balkonach czy tarasach. Umieszczane są na krawędzi, zabezpieczając przed wypadnięciem, a przy okazji pełnią również funkcję ozdobną.

Balustrady wykonane samodzielnie - 801.com.plMontaż w wykorzystaniu różnych materiałów

Wyróżnia się kilka rodzajów balustrad. Od balustrad pełnych, które są wykonane w całości np. z cegieł bądź betonu, a na ich szczycie ulokowane są specjalne parapety lub poręcze. Innym rodzajem są balustrady z pionowych elementów, tzw. tralek. Są one zrobione głównie z drewna, kamienia lub betonu oraz metalu. Elementy pionowe są w sposób stały połączone z konstrukcją na dole i poręczą na górze. Ostatnim typem balustrad są konstrukcje wykorzystujące słupki pionowe. Taka konstrukcja pozwala na montaż różnego typu materiałów pomiędzy tymi słupkami.

Zlecić fachowcom czy robić samodzielnie?

Sporo osób rozważa czy balustrady w domu robić samodzielnie czy zlecić ich wykonanie specjalistom. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj balustrady wybierzemy, gdzie ona ma zostać zamontowana, ale kluczowe są także nasze umiejętności oraz wiedza. Warto pamiętać, że aby wykonać balustradę trzeba mieć również odpowiednie narzędzia. Powierzenie pracy fachowcom jest na pewno doskonałym wyborem gdy chcemy, żeby praca została wykonana szybko, sprawnie i zawodowo. Jednak usługi fachowców wiążą się z dużo większymi nakładami finansowymi. Dlatego też alternatywą może być samodzielne zrealizowanie takiej balustrady. W takim przypadku odchodzą nam koszt związane z robocizną. Pozostanie wyłącznie koszt materiałów, z których chcemy balustradę wykonać. Warto zorientować się czy w naszej okolicy jest hurtownia wyrobów ze stali nierdzewnej. Zakupy w hurtowni mają sporo atutów, wśród których wymienić można duży wybór oraz niższą cenę niż w sklepach – http://www.stalnierdzewna.biz.pl.

Post Author: admin