Problem przemocy wśród młodzieży. Czy trzeba szukać pomocy dla dzieci?

Problem przemocy wśród młodzieży staje się w ostatnim czasie bardzo wymagającym interwencji zjawiskiem. Wielu dorosłych rozmyśla w jaki sposób pomóc swojemu dziecku? Co zrobić żeby odnalazło się ono w grupie rówieśniczej i poczuło się jej częścią?

Problem przemocy wśród młodzieży - 801.com.plProblemy dziecka widać gołym okiem

Jako rodzice powinniśmy uważnie obserwować nasze dzieci oraz wiele z nimi rozmawiać. Budowanie relacji z dzieckiem rozpoczyna się już w okresie niemowlęcym. Zainteresowanie poświęcone naszym dzieciom procentuje zaufaniem, jakim darzą nas one również w późniejszym okresie. Znając doskonale nasze dziecko, będziemy potrafili zauważyć, że dzieje się z nim coś podejrzanego. Wtedy będziemy mogli odpowiedni zareagować. Brak akceptacji ze strony rówieśników jest dla dziecka szalenie ciężkim przeżyciem. Gdy nie jest akceptowane przez klasę, najczęściej pozostaje z boku. Nie angażuje się w wspólną pracę, zachowuje się jak nieobecny. A wszystko to dlatego aby nie zwracać na siebie uwagi ponieważ boi się poniżania ze strony innych dzieci. Takie sytuacje mogą powodować, że dziecko zamknie się w sobie, będzie obojętne.

Jak pomóc dziecku, aby zaczęło normalnie funkcjonować?

Dużo rodziców zastanawia się w jaki sposób pomóc swojemu dziecku. Zadanie jest skomplikowane. Z pomocą może przyjść pedagog szkolny bądź wychowawca i ich rola jest istotna, jednak jeśli brać pod uwagę pracę z całą klasą. Dojście do sedna problemu, jakie dokuczają naszemu dziecku może nie okazać się takie proste. Dużo rodziców decyduje się na indywidualną pomoc psychologa, który w sprzyjających warunkach pomoże rozwikłać problem. Gdy sytuacja jest zaostrzona warto szukać ratunku gdzie indziej. Gabinet psychologiczny jest tym miejscem, gdzie zatroskani rodzice poszukują pomocy dla swoich dzieci.

Post Author: admin