Kryzys w związku? Problemy mogą znaleźć rozwiązanie u psychologa

Związek dwojga osób nigdy nie jest prosty. Dwie osoby, o różnych temperamentach mieszkając pod jednym dachem muszą potrafić się dogadać. A nie jest to banalne. Co zrobić, żeby znaleźć porozumienie?

Warto poświęcić czas na rozmowę

Kryzys w związku - 801.com.plWielu specjaliści wskazują, że podstawą wszelkiego dogadania jest komunikacja z partnerem. Jednak żeby dojść do porozumienia obie strony muszą wykazać chęć osiągnięcia kompromisu. Często zdarza się tak, że uczuciowe zaangażowanie komplikuje całą sytuację. Partnerzy nie zawsze umieją samodzielnie dojść do porozumienia. Nieugiętość wywołują zaostrzenie sporu. Doświadczenie pokazuje, że gdy dochodzi do kryzysu w związku wówczas szanse na dogadanie znacznie maleją. Wiele prób porozumienia kończy się awanturą. Taka sytuacja gmatwać możliwość porozumienia. Wtedy życie razem staje się niemożliwe. Gdy każda rozmowa kończy się awanturą, partnerzy przestają się do siebie odzywać, mijają się, traktują jak powietrze. Problemy pozostają nierozwiązane. Wzajemne żale wywołują frustrację, a nawarstwianie złych emocji może doprowadzić do pojawienia się agresji słownej lub też fizycznej.

Pomoc wśród specjalistów

Komplikująca się sytuacja skłania część osób do tego aby szukać pomocy u specjalisty. Gabinet psychologiczny to miejsce, w którym pracują osoby specjalizujące się w pomocy w ciężkich sytuacjach. Psycholog ma odpowiednią wiedzę oraz kompetencje, dzięki którym może pomóc dogadać się. Psycholodzy wskazują, że to nic złego korzystać z ich pomocy, a im szybciej podjęta zostanie decyzja o szukaniu pomocy, tym prościej będzie rozwikłać kłopoty zanim się one skumulują. Coraz więcej osób ma problem z umiejętnością rozmowy, szczególnie jeśli rozmowy dotyczą uczuć, a to powoduje, że komunikacja jest zaburzona. To właśnie w takich sytuacjach polecana jest terapia małżeńska, podczas której partnerzy nabywają umiejętności aby wyrażać i nazywać swoje uczucia. Dlatego nie warto czekać, aż problemy urosną do rozmiaru góry, tylko szukać pomocy na wczesnym etapie.

Post Author: admin